Články pre Vás od VH Medic - Všeobecný lekar pre dospelých - VH Medic

Prejsť na obsah

Ako skrátiť Váš čas v čakárni alebo ako si naplánovať návštevu lekára.

Všeobecný lekar pre dospelých - VH Medic
Uverejnený podľa v Naše služby · 13 Október 2018
Tags: objednavanie
Vážení pacienti,
pomocou objednávacieho systému sme pre Vás rozdelili ordinačnú dobu na našej ambulancii na
3 časové zóny:
1.      Ranné hodiny.
Počas prvých ordinačných hodín sme umožnili vstup najmä neobjednaným a akútnym pacientom. Vytvorením priestoru pre voľný vstup bez objednania sme zabezpečili možnosť dostupnosti zdravotnej starostlivosti pri náhlej zmene zdravotného stavu, pri nemožnosti nájsť voľný termín v objednávacom systéme a pre pacientov, ktorí z rôznych dôvodov nemajú možnosť internetového objednávania.
 2.      Čas pre objednaných pacientov cez internet.
V tomto časovom úseku sa môžete objednávať Vy. Slúži pre osobnú návštevu na našej ambulancii,  kontrolu lekárom pri chronických ochoreniach, konzultácia dlhodobých zdravotných problémov, ktoré znesú odklad až do objednaného termínu, predpisy liekov s osobnou návštevou pacienta. Využívajú ho aj príbuzní starších pacientov, ktorí potrebujú sprievodcu a dovoz na vyšetrenie. Vždy ale treba mať na pamäti, že prednosť má akútny alebo neodkladný pacient (náhle vzniknutá zmena zdravotného stavu).
 3.      Čas pre lekárom a sestrou objednaných pacientov.
Objednávame na presný čas pacientov na  preventívne prehliadky, robíme pravidelné vyšetrenia  pacientov s vysokým tlakom, iným chronickým ochorením, ktoré sledujeme my cestou našej ambulancie, predoperačné vyšetrenia a pre potrebu potvrdení do práce, na vodičský preukaz.
 
Čo sa na našej ambulancii zmenilo?
    • Za objednávanie cez internet naši pacienti neplatia, preto si zvýšte svoj komfort a objednávanie prosím využívajte, nemusíte potom čakať a aj my si čas s Vami vieme lepšie naplánovať.
Máte dve možnosti:
1.      Objednanie sa k lekárovi na vyšetrenie + predpis receptov
2.      Predpis receptov bez návštevy našej ambulancie
    • Oddelili sme pacientov s akútnym infekčným a chronickým ochorením. Pacienti, ktorí majú teploty, kašeľ, bolesti, infekčné ochorenia, akýkoľvek neodkladný zdravotný stav majú vyčlenené ranné hodiny. Vtedy Vám vieme spraviť aj odbery krvi a zobrať vzorky, ktoré musia ísť ráno do laboratória. Akútni pacienti budú vyšetrení aj mimo vyčlenených hodín, je však nutné rozlíšiť, či ide skutočne o náhlu zmenu zdravotného stavu, resp. akútny stav.  
    • Umožnili sme aj Vám pracujúcim, naplánovať si vyšetrenie a predpis liekov u svojho lekára na Vami  zvolený čas a mať možnosť vyhnúť sa v blížiacej sa chrípkovej sezóne chorým pacientom.
    • Pri práceneschopnosti sestry , lekára, alebo pri akejkoľvek potrebe prerušenia ordinačných hodín Vás vieme pomocou objednávkového systému a v ňom povinne zadaných telefónnych čísel a mailov  upozorniť, prípadne preobjednať na iný dohodnutý termín.
    • Zaviedli sme pre Vás novinku- objednávka predpisu liekov, bez návštevy ambulancie a potreby papierových receptov. Lieky si objednáte pomocou portálu www.navstevalekara.sk (najlepšie ale priamo cez našu stránku: www.vhmedic.sk, kde máte objednávacie ikony predpripravené)– ikona  Objednanie receptov.  
Ako odpoveď Vám poobede príde na Vami zadanú adresu mail s jednou z dvoch možností:
 1.       Váš liek Vám bol predpísaný. V tomto prípade sme Vám lieky elektronicky zadali do systému a Vám stačí ísť do akejkoľvek lekárne len s kartičkou poistenca a lieky si v lekárni vybrať. Nepotrebujete si papierový recept vyzdvihnúť u nás na ambulancii.
2.       Váš liek nie je možné teraz predpísať, pre predpísanie lieku je potrebné sa osobne dostaviť k lekárovi. Dôvod:..... Ako dôvod môže byť uvedené chýbajúce odporučenie na preskripčne obmedzené lieky od špecialistov, chýbajúca preventívna prehliadka, či nutnosť iných kontrolných odberov atď.
 
Podmienkou predpisu liekov cez objednávací systém je:
1.      Jedná sa o dlhodobo užívané lieky, stabilizovaný zdravotný stav, vyrovnané hodnoty tlaku
2.      Absolvovaná preventívna prehliadka počas posledných dvoch rokov
3.    Nami sledovaní pacienti, ktorí nechodia k internistovi alebo ku kardiológovi kvôli vysokému tlaku, či inému ochoreniu musia mať absolvované 2x ročne odbery + prehliadku v rámci sledovania zdravotného stavu.
  

Bookmark and Share

Bulharská 72 / Trnávka
821 04  Bratislava - Ružinov
+421 2 436 318 61
valer.husarovic1@gmail.com
Copyright 2018 © All rights reserved VH Medic, s.r.o.
Návrat na obsah